Kadına şiddet iddiasıyla gündeme gelmişti; Manchester United’dan Antony açıklaması!

İngiltere Premier Lig ekibi Manchester United, hakkında çıkan şiddet iddiaları sebebiyle Brezilya Milli Takımı kadrosundan çıkarılan Antony hakkında açıklama yaptı.

Manchester United, 95 milyon Euro bonservis ödediği yıldız oyuncusu Antony’nin hakında çıkan iddialar ve polis soruşturması üzerine bir açıklama yaptı.

Brezilya basınında çıkan haberlerde; Antony’nin eski kız arkadaşı Gabriela Cavallin’e şiddet uyguladığı iddia edildi. Antony’nin eski kız arkadaşı Gabriela Cavallin’e tehdit edici mesajlar gönderdiği, Gabriela’nın kafasında ve ellerinde yaralar bulunduğu iddia edildi.

Brezilya Futbol Federasyonu, eski kız arkadaşına fiziksel saldırıda bulunduğu iddiasıyla hakkında polis soruşturması açılan Antony’yi milli takım kadrosundan çıkardığını duyurdu.

“İddiaları kabul ediyoruz”

İngiliz devi, bu gelişmeler üzerine “Kulüp, Antony hakkındaki iddiaları kabul etmekte ve polisin soruşturma yürüttüğünü belirtmektedir. Daha fazla bilgi edinilmedikçe kulüp başka bir yorum yapmayacaktır. Kulüp olarak bu konuyu ciddiyetle ele alıyor, bu iddiaların ve ardından yapılacak bildirimlerin istismardan kurtulanlar üzerinde yaratacağı etkiyi göz önünde bulunduruyoruz” açıklamasını yaptı.

Mason Greenwood ayrılmıştı

Manchester United açısından yakın zamanda yaşanan ilk olay Antony değildi. Daha önce Manchester United altyapısından yetişen ve dünya futbolunun sayılı yetenekleri arasında gösterilen Mason Greenwood ile benzer bir şok yaşamıştı.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir