Hüseyin Aygün Tunceli’den bağımsız aday oldu

“Göçü durduracağız, Tunceli’yi yeniden kuracağız” başlığıyla gerçekleştirilen açıklamaya, Dersim Halk İnisiyatifi Platformu, Türkiye Komünist Hareketi temsilcileri, bazı sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Hüseyin Aygün, “Mayıs’tan sonra Türkiye’de, Tunceli’de öylesine şeyler oldu ki 14 bin gencimiz Tunceli dışına gittk. Kaç kişiye doğru ve doğruyu zorlayarak referans yazdığımı bilmiyorum. Eylül ayı gibi ne yapıyorum ben diye sordum kendime. Bu referanslarla aslında ben bu göçe katkıda bulunuyorum dedim. Bu şehir ne olacak sorusu Eylül’de beni çarptı. Arkadaşlarım Ankara’da görüşmelere başladı. Artık laf değil ki ben de dahil 30 yıldır laf yaptık artık iş yapmak lazım.

Ankara’da uluslararası bankalarla, uluslararası finans kuruluşlarıyla, AB temsilcileriyle bir dizi görüşme yaptım. Ankara’daki görüşmeler bende çok büyük umut yarattı. Önümüzdeki günlerde deprem, yoksulluk ve planlama konulu lansmanlarımızı sizlerle paylaşacağız. Bu çalışmalarda kaynak AB Türkiye Delegasyonu ve Avrupa İmar Bankası gibi kurumlarla çalışacağız.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir