Dacia Sandero Tesla Model Y’yi geride bıraktı! Şaka değil, gerçek!

Avrupa otomotiv pazarında ilginç bir rekabet yaşanıyor. Hem segment, hem fiyat, hem de kalite açısından birbirinden farklı iki otomobil, Dacia Sandero ve Tesla Model Y, satış performanslarıyla dikkat çekiyor. Bu iki araç, Avrupa’da kıyasıya bir yarışa girmiş durumda. İlginç olan ise satış sayılarının birbirine oldukça yakın olması.

Dacia Sandero, Avrupa’da 184 bin adetlik satış rakamına ulaşarak dikkat çekiyor. Diğer tarafta ise Tesla’nın popüler modeli Model Y, 183 bin adetlik satışla Sandero’nun hemen arkasında kendine yer buluyor. Bu rekabetin ardında ise farklı segmentlere hitap etmelerine rağmen satış performansındaki benzerlik öne çıkıyor.

Dacia Sandero Tesla Model Y’yi geride bıraktı!

Elektrikli otomobillere olan ilginin hızla arttığı bir dönemde Tesla Model Y‘nin satışlarında gözle görülür bir patlama yaşandığı görülüyor. Ancak Dacia Sandero, klasik içten yanmalı motorlu araçların temsilcisi olarak, hala güçlü bir satış performansına sahip. Hem yakıt ekonomisi hem de uygun fiyatıyla dikkat çeken Sandero, Tesla’nın Model Y’sini şimdilik az da olsa geride bırakmış durumda.

Ancak bu rekabetin devam eden bir hikaye olduğunu unutmamak gerekiyor. Yıl henüz bitmemiş durumda ve bu iki aracın satış performansındaki sıralama, yıl sonunda farklı bir tabloya evrilebilir. Elektrikli araç pazarındaki gelişmeler ve talep artışları, bu rekabeti daha da kızıştırabilir. Özellikle Tesla’nın sunduğu teknoloji ve sürüş deneyimi, Model Y’nin talep görmesinde etkili olmaya devam edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir